Podwiązki ślubne

Informacja

Podwiązki ślubnePodwiązki są tradycyjnym dodatkiem do sukni ślubnej, a zasadniczo ślubnej bielizny, wszak zakładane są jako dodatek do pończoch. Jeśli nie jesteś zwolenniczką przesądów, ale mimo wszystko tradycja jest dla Ciebie ważna, koniecznie wybierz jedną z podwiązek z oferty pannaikawaler.pl. Podwiązki idealnie sprawdzą się jako prezent dla Panny Młodej w ramach upominku na Wieczór Panieński. Taki prezent z pewnością jest bardzo praktyczny, ponieważ Panna Młoda będzie mogła wykorzystać podwiązkę w dniu swojego ślubu i wesela.Podwiązki są tradycyjnym dodatkiem do sukni ślubnej, a zasadniczo ślubnej bielizny, wszak zakładane są jako dodatek do pończoch. Jeśli nie jesteś zwolenniczką przesądów, ale mimo wszystko tradycja jest dla Ciebie ważna, koniecznie wybierz jedną z podwiązek z oferty pannaikawaler.pl. Podwiązki idealnie sprawdzą się jako prezent dla Panny Młodej w ramach upominku na Wieczór Panieński. Taki prezent z pewnością jest bardzo praktyczny, ponieważ Panna Młoda będzie mogła wykorzystać podwiązkę w dniu swojego ślubu i wesela.

Więcej

Podwiązki ślubne Jest 18 produktów.

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Podwiązki doskonałym prezentem przedślubnym od matki lub świadkowej

Czy można zrobić pannie młodej prezent jeszcze przed ślubem? Bardzo często matka panny młodej daje jej coś starego, a jednocześnie pożyczonego. Może być to np. naszyjnik albo bransoletka czy też kolczyki. Z kolei od świadkowej może dostać coś nowego. Tu doskonałym wyborem będzie podwiązka. Panna młoda musi pamiętać, że aby przyniosła jej szczęście małżeńskie, powinna założyć ją na lewą nogę, a dokładnie udo. Podwiązka nie powinna się zsuwać, jeśli wykonana jest z elastycznego i nieśliskiego koronkowego czy tiulowego materiału. Dla pewności można ją podpiąć do pasa do pończoch. W takim przypadku żadne ewolucje na parkiecie nie spowodują jej zsunięcia się.

Podwiązki dopasowane do kroju sukienek – pamiętaj o drobnych szczegółach

W ofercie sklepu znalazły się różnorodne podwiązki, dlatego bez trudu można dopasować model do sukienki, tak by podwiązka nie odznaczała się pod materiałem. W przypadku sukienek typu księżniczka, rozkloszowanych, rodzaj podwiązki nie ma znaczenia i można zdecydować się zarówno na model ściśle przylegający do ciała, jak i fastrygowany, czy też z wypukłymi elementami. Z kolei w przypadku dopasowanych sukienek o kroju typu syrenka należy wybierać gładkie modele posiadające jak najmniej odstających elementów, które mogłyby się odznaczać. Takie drobne szczegóły wpływają na estetykę stylizacji ślubnej. Warto więc zadbać o takie detale.

Podwiązki komponujące się z kompletem bielizny – sensualność w najlepszym wydaniu

Oczywiście podwiązki powinny pasować do bielizny, wszak tworzą z nią swoisty ślubny komplet. Zatem wybierając połyskujący gorset, można zdecydować się na podwiązkę z dodatkowymi zdobieniami w postaci perełek czy też cyrkonii. Bez wątpienia takie ozdoby wpisują podwiązkę w stylistykę glamour. Podwiązki tego typu świetnie sprawdzą się do sukien ślubnych typu princessa. Podwiązki ażurowe i koronkowe pięknie będą się prezentować do fig i biustonoszy z podobnymi elementami dekoracyjnymi. Także w przypadku bielizny z kokardkami czy falbankami, warto wybierać podobne podwiązki. W przypadku tych pierwszych można postawić na połączenie kolorystyczne bieli i błękitu. Materiał, z którego wykonana jest podwiązka, jest bały, z kolei zdobienie – niebieskie. Ów dodatek jest symbolem łączących i nierozerwalnych więzi małżeńskich. Kokarda może oznaczać węzeł małżeński, z kolei kolor odnosi się do wierności w związku małżeńskim.

Poznaj zwyczaje związane z podwiązką z innych krajów i wykorzystaj na swoim weselu

Zakup podwiązki ma znaczenie symboliczne. Warto jednak wiedzieć, że może być ona elementem wielu weselnych tradycji. Może być ściągana przez pana młodego w czasie oczepin bez pomocy rąk. Jak wiadomo później podwiązka trafia do jednej z panien jako przepowiednia rychłego zamążpójścia. Oczywiście według tradycji podwiązka bywa dzielona na części i wtedy trafia z kolei do wszystkich kawalerów – z życzeniami ożenku. W różnych krajach panują odmienne zwyczaje związane z podwiązką. We Francji mężczyźni ją licytują, a następnie pieniądze przekazują nowożeńcom na poczet nowego gospodarstwa domowego. Możecie na weselu zabawić się także po brytyjsku. Mianowicie ten mężczyzna, któremu uda się zdjąć podwiązkę pannie młodej, ma włożyć ją na nogę wybrance swojego serca. Jest to tradycyjny rycerski znak oddania.

Zabawy oczepinowe z podwiązką w roli głównej

Licytacja może mieć również formę opuszczania i podnoszenia sukienki. Gdy licytuje pani sukienka jest opuszczana w dół, a gdy pan – podnoszona w górę. Gdy ukaże się podwiązka, pan młody ją zdejmuje i wręcza mężczyźnie, który wygrał licytację. Ten z kolei zakłada ją swojej towarzyszce. Można postawić także na kreatywność. Każdy z gości otrzymuje kartkę i długopis i ma ułożyć wiersz, poemat, czy też rymowankę ze słowem podwiązka. Najlepsza praca zostaje nagrodzona właśnie podwiązką. Ten dodatek może być także nagrodą w konkursie dla par na najlepszy taniec.

Podwiązka może mieć nie tylko praktyczne, ale również ludyczne zastosowanie. Nie ma dobrej zabawy bez podwiązki. A ponieważ jest ona symbolem małżeńskiej namiętności, koniecznie musi znaleźć się na nodze panny młodej.