Wieczór panieński, nazywany przez niektórych „ostatnią nocą wolności” to wyjątkowa impreza, podczas której Przyszła Panna Młoda powinna po raz ostatni nacieszyć się swoim panieńskim stanem. Czasami wieczór organizowany jest przez samą Narzeczoną, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania świadkowej lub siostrze, które dobrze znają Przyszłą Pannę Młodą i urządzą przyjęcie zgodnie z jej oczekiwaniami. Oczekiwania te mogą być różne – niektóre dziewczyny będą wolały wieczór panieński w domu, a inne klubowe szaleństwo. Znając charakter Panny Młodej nie będzie trudno zdecydować, którą opcję preferuje.

Organizacja wieczoru w klubie nie jest zbyt skomplikowana, ponieważ rozrywki są już z góry zapewnione. Większych przygotowań wymaga jednak wieczór panieński w domu. Krok po kroku przedstawiamy, jak zabrać się do organizacji takiego przyjęcia.

Wieczór panieński w domu – ustalenie listy gości

 

Świadkowa Panny Młodej powinna wiedzieć, kogo należy zaprosić na wieczór panieński. Czasami jednak zdarza się tak, że Narzeczona obraca się w różnych kręgach i jej przyjaciółki wzajemnie się nie znają. Najlepiej zapytać ją wtedy o zdanie lub – jeśli impreza ma być niespodzianką – skonsultować się z Narzeczonym lub rodziną.

Wieczór panieński w domu – rozdzielenie zadań i obliczenie kosztów

 

Wieczór Panieński z reguły jest imprezą składkową, której koszty pokrywają uczestniczki przyjęcia, oczywiście wyłączając Pannę Młodą. Najlepiej z wyprzedzeniem obliczyć kwotę, jaka będzie potrzebna na zakup jedzenia i napojów, a także na przygotowanie różnych atrakcji. Warto również podzielić zadania, by organizatorka wieczoru nie była przytłoczona natłokiem obowiązków. Jeśli uczestniczki przyjęcia nie znają się dobrze, włączenie ich w organizację dodatkowo pomoże w integracji grupy i sprawi, że wszystkie dziewczyny, których pomoc będzie potrzebna, poczują się ważne i docenione. Z pewnością zaplusuje to podczas wesela, ponieważ pierwsze lody pomiędzy niektórymi gośćmi zostaną już przełamane.

Wieczór panieński w domu – przygotowanie dekoracji

 

Aby Przyszła Panna Młoda poczuła się wyjątkowo, warto pięknie udekorować miejsce, w którym będzie odbywał się wieczór panieński. Na ścianach i pod sufitem można zawiesić papierowe girlandy, ozdobne rozety oraz kolorowe balony. Za miejscem przeznaczonym dla narzeczonej pięknie będzie prezentował się baner z napisem „Wieczór Panieński” lub foliowy balon w kształcie liter układających się w wyraz „Bride”. Balony można napełnić helem, przykleić do ściany lub umocować na specjalnych patyczkach.


Girlanda z papieru w kształcie liści palmowych będzie piękną ozdobą na wieczór panieński w domu!  Piękne papierowe rozety w modnych kolorach to must have na wieczór panieński w domu!

Balon w kształcie napisu Bride to świetna dekoracja na wieczór panieński w domu!  Transparentne balony z konfetti są śliczną i modną dekoracją na wieczór panieński w domu!


Wieczór panieński w domu – ustalanie menu

 

Na wieczór panieński warto przygotować kilka prostych potraw, takich jak sałatki, ciasto czy zapiekanki, które będą łatwe i szybkie w przygotowaniu. Świetnie sprawdzą się na przykład sałatki na bazie makaronu lub ryżu, z dodatkiem kurczaka czy szynki. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że na imprezie panieńskiej mogą się pojawić także wegetarianki. Dobrze więc przygotować dla nich przynajmniej jedną sałatkę bezmięsną. Wśród przekąsek na wieczorze panieńskim mogą się także pojawić koreczki lub też bardzo smaczne, a zarazem szybkie w przygotowaniu „zawijańce” (inaczej rollsy) na bazie placków tortilli. Jednymi z najsmaczniejszych będą te z łosiem oraz świeżymi warzywami (sałata, ogórek, papryka) i sosem czosnkowym. Równie łatwą przekąską staną się minikanapeczki z naprawdę różnorodnymi dodatkami. Pomysły na menu wieczoru panieńskiego w domu, mogą obejmować także danie ciepłe.

 

Najwygodniejsze w tym przypadku mogą okazać się te „jednogarnkowe”, np. risotto, chilli con carne albo wybrana zupa (meksykańska czy też warzywna). Jeśli chodzi o słodkości, to wygodne do jedzenia, a zarazem bardzo reprezentacyjne na stole będą muffiny. W wybranym momencie przyjęcia nie może zabraknąć również tortu, na którym ułożony będzie personalizowany opłatek. Świetnym pomysłem będzie przygotowanie ulubionego dania Przyszłej Panny Młodej. Można zaszaleć z trunkami – warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów alkoholi oraz różne soki, lód i świeże owoce do przygotowania kolorowych drinków. Kieliszki z trwałego, mocnego tworzywa nie stłuką się i z pewnością wytrzymają całą imprezę – warto je zakupić, by zaoszczędzić sobie sprzątania. Niezbędne będą również papierowe talerzyki i serwetki, a także słomki do drinków. Stół przyozdobią płatki róż, konfetti lub dekoracyjne diamenciki.

 


Zabawy na wieczór panieński w domu

 

Jeśli chodzi o to, jak zorganizować wieczór panieński w domu, nieodłącznym punktem planowania jest przygotowanie muzyki do tańczenia (dobrze jest już wcześniej stworzyć albo znaleźć konkretną playlistę). Jedna z dziewcząt może postarać się o przygotowanie układu tanecznego, którego na imprezie będzie uczyć się cała reszta. Na pewno będzie to gwarancją wielu zabawnych sytuacji. Jednak całonocne tańce jako jedyna atrakcja, mogłyby okazać się po prostu nudne. Dlatego też wieczór panieński w domu można urozmaicić różnego rodzaju zabawami i grami, które zapewnią uczestniczkom imprezy świetną rozrywkę. Jakie atrakcje zabawy będą najlepsze? Panna Młoda może otrzymać na przykład listę zadań do wykonania, by udowodnić, że jest dobrze przygotowana do zmiany stanu cywilnego. Można wśród nich zawrzeć zabawę w przyszywanie guzków czy wiązanie krawatów.

Po wcześniejszych konsultacjach z narzeczonym (i nagraniem jego odpowiedzi) koleżanki mogą przygotować Pannie Młodej test na znajomość swojego przyszłego męża. Warto też zaopatrzyć się w gotowe gry, które pomogą rozkręcić atmosferę na imprezie. „Test przedmałżeński”, „Co masz w torebce?”, „Kto najlepiej zna Pannę Młodą?” czy „Alko-wyzwanie” to hity, które sprawdzą się na każdym wieczorze panieńskim! Świetnym pomysłem jest zorganizowanie minisesji zdjęciowej, do której można wykorzystać różne zabawne gadżety. Obecnie zarówno stacjonarnie, jak i w Internecie można zakupić wiele elementów związanych z wieczorem panieńskim. Mogą mieć one charakter zabawny, ale postawić też można na przykład na gadżety bardziej spersonalizowane (z imieniem gwiazdy wieczoru albo nazwiskiem przyszłego męża).

 

Wieczór panieński w domu – prezent dla Panny Młodej

 

Zwyczajowo uczestniczki wieczoru panieńskiego wręczają Narzeczonej upominek. Może być to seksowna bielizna lub zestaw na noc poślubną, koszulka ze śmiesznym napisem czy też zabawne gadżety, które przydadzą się Młodej Małżonce już po ślubie. Najlepsze prezenty na wieczór panieński są przeznaczone specjalnie na tę okazję i jedyne w swoim rodzaju 🙂

Łóżkowe porady to idealny prezent dla panny młodej na wieczór panieński w domu!  Czekolada z seksownymi zadaniami - idealny prezent dla panny młodej!

 

 

Po długich przygotowaniach do imprezy wystarczy już tylko świetnie się bawić 🙂 W urządzeniu wieczoru panieńskiego pomogą Wam nasze produkty, które znajdziecie w sklepie PannaiKawaler.pl. Zapraszamy na zakupy!