Każda panna młoda ma mnóstwo rzeczy do przygotowania przed ślubem. Dlatego warto, aby w organizacji wieczoru panieńskiego pomogła jej świadkowa, siostry i koleżanki. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie trzeba zorganizować, są zaproszenia na wieczór panieński dla wszystkich osób, które będą brały w nim udział. W naszym sklepie można znaleźć kilka ciekawych propozycji zaproszeń, a na blogu rad jak takie zaproszenie napisać.

 

Po co właściwie zaproszenie na wieczór panieński?

Zaproszenie jest niezbędne w przypadku organizowania wieczoru. Pozwoli to przekazać wszystkim osobom, że są zaproszone oraz mile widziane na wieczorze panieńskim, a przyszła panna młoda chętnie spędzi z nimi „ostatnie chwile wolności”. Co więcej, pozwoli to przekazać zainteresowanym wszystkie najważniejsze informacje dotyczące lokalizacji imprezy, godziny rozpoczęcia oraz jej przebiegu. Ponadto pozwoli to w łatwiejszy sposób zorganizować grupę kilku lub kilkunastu osób, co bez zaproszenia może okazać się trudne i prowadzić do wielu niejasności. Jak widać, zaproszenie na wieczór panieński jest konieczne i bardzo potrzebne.

 

Jak napisać zaproszenie na wieczór panieński?

Kiedy już wiadomo, że zaproszenie jest niezbędne, większość panien młodych będzie zastanawiała się jak napisać zaproszenie na wieczór panieński. W końcu jest to impreza w luźnym i humorystycznym klimacie, z najbliższymi osobami. W związku z tym informacje zawarte w zaproszeniu powinny mieć charakter żartobliwy, związany z tematyką imprezy. Można na nim umieścić tekst lub najważniejsze informacje związane z datą imprezy. Wszystko zależy od tego, czego oczekuje panna młoda i inne panie organizujące wieczór panieński.

 

Czy lepiej wykonać zaproszenie samodzielnie, czy zdecydować się na gotowe rozwiązanie?

Wykonanie kilkunastu lub kilkudziesięciu zaproszeń może być kłopotliwe. Dlatego lepiej zdecydować się na gotowe zaproszenia. Ciekawą opcją są zaproszenia dostępne w naszym sklepie. Mają one formę identyfikatora, na którym wpisana jest data imprezy oraz imię przyszłej panny młodej. Takie zaproszenia w formie identyfikatora mogą założyć wszystkie kobiety biorące udział w wieczorze panieńskim. Będzie ono wówczas formą „wejściówki” na imprezę i wyróżni wszystkie panie biorące udział w imprezie. Identyfikatory dostępne są w różnych wersjach graficznych, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Można kupić także identyfikatory, które będą spójne z innymi gadżetami przydatnymi podczas wieczoru panieńskiego. Dodatkowym atutem jest fakt, że tekst zaproszenia na wieczór panieński jest krótki. Ponadto na drugiej stronie widnieją zabawne grafiki oraz napisy. To o wiele praktyczniejsze rozwiązanie niż wymyślanie tekstu samemu i wykonywanie zaproszenia. Warto przemyśleć to rozwiązanie.

 

Impreza tematyczna, czyli zaproszenia, dekoracje i gadżety z jednej beczki

Na stronie naszego sklepu można kupić ciekawe gadżety, które kompleksowo pomogą przygotować wieczór panieński. Co ciekawe i bardzo przydatne, są one podzielona na sekcje tematyczne, co ułatwia zainteresowanym możliwość kupna podobnych do siebie produktów. Decydując się zatem na wybór konkretnej kolekcji np. Królowa Nocy, można zakupić różne produkty opatrzone tym samym motywem. Mogą wśród nich znaleźć się m.in. wspomniane zaproszenia, szarfa dla panny młodej, książka z poradami od przyjaciółek, czy też dekoracje na wieczór panieński jak przypinki, talerzyki, słomki itp. Wszystko utrzymane jest podobnej kolorystyce, typowo kobiecej i przyciągającej wzrok. Z pewnością spodobają się one pannie młodej oraz wszystkim gościom wieczoru panieńskiego. Warto zadbać, aby elementy były ze sobą spójne i na każdym kroku przypominały, jaka okazja jest świętowana.

 

Zaproszenie z dedykowanym tekstem

Można także pokusić się o wykonanie profesjonalnych zaproszeń z wymyślonym przez nas tekstem. Jednak czy aby na pewno warto? Impreza w postaci wieczoru panieńskiego nie jest oficjalną uroczystością, a raczej spotkaniem najbliższych sobie przyjaciółek. Lepiej zatem postawić na prostą formę jak wspomniany wcześniej identyfikator. Wymyślne, kosztowne i poważne zaproszenia lepiej zostawić na ślub. Pozwoli to przeżyć wieczór panieński w zabawnej i luźnej atmosferze. W końcu osoba, która dostanie zaproszenie utrzymane w poważnym tonie, może opacznie je zrozumieć i podejść do wieczoru panieńskiego, jak do oficjalnej imprezy, a przecież nie o to chodzi. Ponadto jest to także zbędny wydatek, który może niepotrzebnie nadszarpnąć budżet w obliczu i tak kosztownych przygotowań do ślubu i wesela.

 

Kiedy zaproszenia są gotowe…

W momencie, kiedy każdy z zainteresowanych otrzyma zaproszenie, można rozpocząć ekscytujące i pełne humoru przygotowania do imprezy! Koleżanki powinny zadbać o odpowiednie przystrojenie miejsca, w którym odbędzie się impreza oraz gadżety dla panny młodej. W miejscu imprezy można rozwiesić baner, który będzie głosił, że właśnie świętowany jest wieczór panieński. Ponadto w przypadku grilla lub innej imprezy plenerowej można pokusić się o zakup naczyń jednorazowych z motywem z wcześniej wybranej kolekcji. Jednak nie można zapomnieć o… pannie młodej. Najlepiej ubrać ją tak, jak lubi najbardziej, ale zadbać też o dodatki, które wyróżnią ją z tłumu gości. W tej roli świetnie sprawdzi się szarfa. Ważne jest, aby zadbać także o to, co znajdzie się na stole. Tort można udekorować konturem, tzw. topperem także dostępnym na naszej stronie. Udekoruje on tort, nawiązując do okazji. Na butelki z szampanem, winami i innym alkoholem można nakleić tematyczne naklejki.

 

Najważniejsza jest… panna młoda!

Organizując wieczór panieński, nie można zapominać, że jest on przede wszystkim dla panny młodej. Warto zatem skonsultować z nią wybór miejsca organizacji imprezy. Podobnie jest w przypadku wszystkich innych kwestii jak tort, dekoracje i wspomniane już zaproszenia. Wieczór panieński powinien zostać w pamięci panny młodej jako miły, niezapomniany wieczór spędzony ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi. Należy zadbać, aby panna młoda czuła się podczas niego dobrze. Mogą pomóc w tym gadżety dostępne w naszym sklepie, ale muszą się one podobać przede wszystkim pannie młodej.