Zgodnie z tradycją, każda panna młoda podczas swojego ślubu powinna mieć przy sobie:

  • coś nowego,
  • coś starego,
  • coś niebieskiego i
  • coś pożyczonego.

Druhny powinny zadbać aby stało się to zgodnie z tradycją. Ale jest jeden warunek – tylko wtedy gdy przyszła panna młoda sobie tego życzy. Powinnyście dobrze znać jej podejście do tradycji weselnych i nie przymuszać jej do wypełniania żadnej z nich, jeśli ona nie ma na to ochoty. A jeśli tego chce, pomóc jej wszystko zorganizować.

COŚ NOWEGO

Nowych rzeczy przyszła mężatka ma przy sobie w dniu ślubu sporą ilość. Zaczynając od sukni ślubnej, a na bucikach skończywszy. Nowy przedmiot to analogia do rozpoczęcia nowej drogi w życiu. Symbolizuje zamknięcie starego etapu – pozostawienie go za sobą i wkroczenie w kolejny. To też „gwarancja” nadziei na lepsze jutro. Wszak nie na darmo zwykło się mówić – nowe znaczy lepsze.  Na przykład piękna, elegancka, transparentna torebka z jej imieniem będzie super gadżetem. Idealną formą na metryki, chusteczkę i oczywiście pomadkę.

COŚ STAREGO

Świetną formą na „Coś Starego” jest biżuteria rodzinna. Kolczyki, pierścionek, broszka czy łańcuszek cioci, sznur ponadczasowych pereł babci, bransoletka teściowej czy piękne kolczyki mamy będą wyjątkowym elementem stroju przyszłej mężatki. Wy jako druhny zadbajcie aby biżuteria stanowiła komplet i oczywiście pasowała do sukienki ślubnej do której możecie też doczepić łatkę z koronki z sukni mamy Panny Młodej.

A wszystko to po to aby podkreślić przynależność i silne więzi z rodziną, a także szacunek dla niej. Niektórzy mówią, że jest to symbol łączenia się dwóch pokoleń. Ślub, a co za tym idzie – nowe życie, nie powinien być powodem do zerwania kontaktów z najbliższymi. A zwyczaj posiadania czegoś starego ma o tym przypominać.

Brincos para complementar o look de noiva

Foto: Pinterest

COŚ NIEBIESKIEGO

W polskiej kulturze to biel symbolizuje niewinność i czystość, ale w angielskiej takie znaczenie ma kolor niebieski. Zresztą w starożytnym Rzymie suknie ślubne szyto własnie w kolorze niebieskim, ponieważ odzwierciedlał skromność, wierność i miłość. Dziś panna młoda zazwyczaj zakłada błękitną podwiązkę. Delikatna, piękna podwiązka z niebieskimi dodatkami jak kokardki czy świecące oczka lub kamienie to idealne dopełnienie ślubnej stylizacji Panny Młodej!  Podarujcie „Coś Niebieskiego” co będzie symbolizować tę odrobinę szczęścia swojej Przyjaciółce. Będzie Wam wdzięczna za ten drobiazg, który na pewno przyda się podczas nocy poślubnej ;).

PODWIĄZKA niebieska prezent dla Panny Młodej

COŚ POŻYCZONEGO

Drobiazgi, które pożyczymy Pannie Młodej mają symbolizować bliskie więzi z przyjaciółmi. Według tradycji ma to być przedmiot pożyczony od życzliwego, dobrego i sprawdzonego znajomego, ale nie może być to zwykły i przypadkowy przedmiot. Ma to być pewnego rodzaju amulet, który przyniesie szczęście. Użyczając swojej przyjaciółce, przekazujecie najlepsze emocje i dobrą energię. Pożyczona rzecz jest też symbolem pomocy i wsparcia, jakie możecie zaoferować swojej przyjaciółce na nowej, często niełatwej drodze życia. Możecie pożyczyć dosłownie wszystko – biżuterię, wsuwkę do włosów, szal, torebkę lub perfumy.

Szal ślubny, wieczorowy jasny ecru IVORY

foto: Pinterest