Druhna to najważniejsza osoba dla Panny Młodej na ślubie, no zaraz po Pany Młodym rzecz jasna 🙂 Pełnienie tej ważnej roli to ogromne wyróżnienie, ale też nie lada wyzwanie, któremu trzeba sprostać. Druhna jest prawą ręką, służy pomocą, dobrą radą i wsparciem dla przyszłej małżonki. Planuje, przewiduje i zapobiega. Zna odpowiedzi na wszystkie pytania i wie, jak wybrnąć nawet z najtrudniejszej sytuacji. 

INNA Studio_bride with a wedding bouquet photo of bridesmaids bridesmaids at the wedding pastel colors of the dresses / panna młoda z bukietem ślubnym zdjęcie z druhnami druhny na ślubie pastelowe kolory sukienek / fot. Bajkowe Śluby

Foto: Pinterest

Czy mogę w czymś pomóc?

To pytanie masz na ustach od momentu gdy powiedziałaś TAK na pytanie – Czy zostaniesz moją druhną? Od wyjścia z domu Panny Młodej, poprzez ślub aż do wyjścia ostatniego weselnego gościa. Pomoc w przygotowaniach do ślubu, poprzez wybór sali weselnej, dekoracji, zaproszeń, sukni ślubnej , a nawet bielizny na tę wyjątkową legalną pierwszą noc. Z tym wszystkim będzie musiała się zmierzyć!

Wizyta w salonie sukien ślubnych czy u krawcowej – przymiarki, pomoc w wyborze idealnej sukienki , stanowcze veto gdy Twoja przyjaciółka będzie wyglądać jak beza lub zalej ją morzem komplementów, gdy będzie wyglądać pięknie. Pamiętaj o tym, że jesteś osobą, której Panna Młoda ufa w 100%, liczy się z Twoim zdaniem i wierzy, że pomożesz jej rozwiać wszelkie wątpliwości. Dlatego Twoje rady, wskazówki muszą być szczere. Ona polega na Tobie w tych chwilach.

W trudnych momentach, w natłoku obowiązków, spraw aby Twoja przyjaciółka znalazła czas na chwile oddechu – popołudniowa kawa na mieście, lunch w ulubionej restauracji, sobotnie śniadanie z przyjaciółmi, a może lampka wina – wszystko cokolwiek sprawi, że nabierze dystansu i na chwilę odsapnie. Na pewno tego potrzebuje.

Ta ostatnia szalona noc

Jednym z najważniejszych obowiązków druhny jest oczywiście organizacja szalonego, niezapomnianego wieczoru panieńskiego. Planując go musisz , pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Po pierwsze – organizujesz ten ważny wieczór dla przyszłej panny młodej – zastanów się, co dla niej jest definicją idealnego wieczoru! Czy impreza w klubie czy wyjazd do SPA, a może domówka w gronie przyjaciół. Wyjdź naprzeciw jej oczekiwaniom, zastanów się, co lubi najbardziej, co sprawi jej największą przyjemność. Unikaj rzeczy, sytuacji i miejsc, których po prostu nie lubi.

Po drugie – to Ty jesteś organizatorką tego wydarzenia! Jeżeli nie zadbasz o każdy szczegół, nikt tego za Ciebie nie zrobi. Musisz podzielić zadania i dopilnować realizacji. Jeżeli pojawia się różnica zdań, znajdujesz idealny kompromis. Jeżeli pojawia się konflikt – rozwiązujesz go. Zawsze dbaj o dobrą atmosferę przy przygotowaniach, ona przełoży się potem na atmosferę finalnego wieczoru.