W ostatnich latach na popularności zyskał styl pin-up girls. Charakteryzuje się on stawianiem na seksowność, ale w dobrym smaku. Ma być pociągająco, ale nie wulgarnie. Dzięki temu styl ten króluje na wieczorach panieńskich i zabawach tylko dla kobiet. Co wyróżnia ten styl? Dlaczego ma tyle zwolenniczek? Czy warto stawiać właśnie na niego?

 

 

Lata 40. i 50.

Na początek musimy wyjaśnić sobie, co dokładnie kryje się pod określeniem „pin-up girls”. Jest to moda stylizowana na lata 40. i 50. ubiegłego wieku. Ubrania z tego okresu to dość skąpa bielizna, ale też niewyzywająca. Żadnych koronek i prześwitujących elementów. Pin-up girl często ubrana jest w rozkloszowaną sukienkę albo krótkie spodenki i wiązaną koszulę. Cechą charakterystyczną makijażu są mocne kreski na górnych powiekach oraz długie rzęsy. Mogą być sztuczne. Do tego obowiązkowo intensywnie czerwone usta i paznokcie. Najczęściej stylizację uzupełniają mocno zarumienione policzki w stylu sweet chick. 

 

Jeśli chodzi o fryzury, to najczęściej stawia się na duże loki albo włosy podwinięte i obwiązane zwiniętą apaszką. Stylizacje te są bardzo kobiece, a co za tym idzie – uwielbiają je mężczyźni. Nazwa pin-up pochodzi od tego, że fotografie dziewczyn ubranych w tym stylu często były umieszczane w kalendarzach. Były przyczepiane (czyli pin-up) do ścian. Bardzo często wisiały w kwaterach żołnierzy. Najpopularniejszą przedstawicielką tego stylu jest Marylin Monroe. Trudno wyobrazić sobie lepszy symbol kobiecości i seksapilu. Jaka kobieta nie chciałaby wyglądać tak ponętnie, jak ona?

 

Dlaczego kobiety kochają pin-up?

Wszystko zaczęło się od ikony mody i stylu, czyli Marlin Monroe. To ona jest prekursorką stylu, która nie bała się ubierać w stylizacje, które jak na czasy, w jakich żyła były bardzo odważne. To właśnie ona udowodniła, że można być seksownym nie odsłaniając zbyt wiele ciała. Pokazała, że można być ponętnym i równocześnie delikatnym. W związku z tym stała się symbolem kobiecości, który imponuje wielu osobom nawet po tak wielu latach od jej śmierci. Nic, więc dziwnego, że wciąż jest inspiracją dla kobiet. To szczególnie ważne w dniu wieczoru panieńskiego. Ta zabawa jest symbolicznym uczczeniem zamiany panny w kobietę-mężatkę. W związku z tym to bardzo ważne, by tego dnia podkreślać swoją kobiecość i nie wstydzić się jej. Styl pin-up girl jest do tego wprost stworzony.

 

Najważniejsze są dodatki!

Każda impreza w stylu pin-up girl powinna być wzbogacona o dodatki. Im ich więcej, tym lepiej. Świetnym uzupełnieniem kostiumów będą boa z naturalnych piór. Szczególnie dobre będą te jasnoróżowe i ciemnoróżowe. Dlaczego? Bo trudno wyobrazić sobie bardziej kobiecy gadżet. Doskonale uzupełni garderobę i przy okazji będzie świetnie wyglądać na zdjęciach. Co ważne, dodanie takiej ozdoby z całą pewnością nie zniszczy stylizacji, ale podkreśli jej walory. Boa mogą sobie pożyczać wszystkie uczestniczki imprezy. Co ważne, boa z piór można wykorzystywać na wiele sposobów i wykorzystać na wielu imprezach. Ozdobią wieczór panieński, urodziny, imieniny… można je nawet zabrać ze sobą na wesele. Są wyjątkowo uniwersalne, a ich przechowywanie nie jest problematyczne. Dzięki temu ich zakup to dobrze wydane pieniądze. Warto też pamiętać, że kiedy już nie będą potrzebne można wystawić je na sprzedaż. Z całą pewnością znajdą się chętni na ich zakup. To bardzo ważne, bo dzięki temu odzyskamy część zainwestowanych pieniędzy i nie przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska. Życie w stylu zero waste jest jednym z najnowszych i najbardziej popularnych trendów.

 

BOA z naturalnych piór CIEMNORÓŻOWE

 

Kobiecy dodatek to nocnego stroju

Do stylu pin-up girl pasują też satynowe szlafroki. Są delikatne i bardzo kobiece. Będą dobrze pasowały do makijażu i fryzury w stylu lat 50. Szlafrok jest świetnym pomysłem na prezent dla przyszłej Panny Młodej. Można też wykorzystać go do kreatywnej sesji zdjęciowej. Uniwersalny szlafroczek będzie dobrze wyglądał z krótkimi spodenkami. Warto o tym pamiętać po to, by zrobić piękne i ciekawe zdjęcia. W końcu wieczór panieński to jedyna taka impreza w życiu i trzeba ją dobrze upamiętnić. Fotografie będą robione tylko raz. Muszą być doskonałe! Uniwersalny szlafroczek będzie pasował właściwie na każdą Pannę Młodą. To prezent elegancki i w dobrym stylu. Dzięki temu zachwyci każdą obdarowaną nim osobę. Pamiętajmy też, że pin-up opierał się na seksownym wyglądzie. To właśnie o to chodziło, by wyglądać wspaniale nawet od razu po wstaniu z łóżka. Szlafroczek nadaje się do tego idealnie. Można też zaszaleć i odpowiednio podpisane szlafroczki kupić też dla wszystkich druhen. Ich wygląd będzie spójny i wszyscy będą dobrze wiedzieli, że imprezujecie razem! Dobrym pomysłem jest też piękne opakowanie szlafroczka. Można umieścić go w kartoniki i owinąć papierem w słodkie wisienki. Każdy szczegół imprezy powinien pasować do ogólnie przyjętej koncepcji.

 

 

Dekoracje sali w stylu pin-up

Nic nie szkodzi, by sala była ozdobiona zgodnie z wytycznymi stylu pin-up girl. Najlepsze będą kolory marynarskie, czyli biel, czerwień i granatowy. Jeśli chodzi o wzory, to najważniejsze będą kropki i paski. Dopuszczalny jest też powtarzalny motyw wisienek. Wszystko powinno być słodkie i urocze. Motyw wisienek można znaleźć na serwetkach, balonach, a nawet słomkach do napojów. Pamiętajmy, że wieczór panieński urządza się tylko raz w życiu. Warto, więc zrobić wszystko, aby jego oprawa była niezapomniana. Przygotowanie sali można zlecić wyspecjalizowanej firmie lub zająć się tym samodzielnie. Czasami cena ozdób i dekoracji sali jest wliczona już w koszt jej wynajęcia. Wieczory panieńskie jednak coraz częściej organizuje się w domu. W takim wypadku trzeba wszystkim zająć się samodzielnie. Dobrym pomysłem może być zrobienie zakupów w sklepie wyspecjalizowanym w takich gadżetach. Najczęściej sprzedawca (lub sam system w przypadku sklepów internetowych) sugeruje przedmioty, które są do siebie stylistycznie dopasowane. To ogromne ułatwienie, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie zajmują się organizacją imprez i nie wiedzą jakie produkty mogą być potrzebne.