Organizacja co powinnaś wiedzieć o wieczorze panieńskim?

Wieczór panieński to impreza panny młodej wraz z kobietami z jej otoczenia. Zwykle są to przyjaciółki, ale także siostry, kuzynki czy inne członkinie rodziny. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Kiedy odbywa się wieczór panieński?
W filmach jest to zwykle wieczór przed ślubem. W praktyce często panna młoda decyduje się na tego typu imprezę dużo szybciej, najpóźniej kilka dni przed ślubem, aby być w dobrej formie w dniu ślubu oraz by na panieńskim nie myśleć o stresujących kwestiach organizacyjnych.

Kto płaci za wieczór panieński? Kto organizuje?
Kto finansuje panieński? Tutaj sytuacja wygląda różnie, jedno jest wiadome — na pewno nie leży to w rękach przyszłej panny młodej! Zwykle koszty ponosi świadkowa lub koleżanki dzielą wszystkie rachunki przez siebie. Tym samym to głównie one odpowiadają za organizację wydarzenia.

Panieński dla ciężarnej. O czym pamiętać?

Wieczór panieński dla ciężarnej nie różni się specjalnie od zwykłej imprezy. Kilka wskazówek przed organizacją wieczoru panieńskiego dla koleżanki w ciąży:

 • Najważniejszą zasadą jest oczywiście brak alkoholu!
 • Nie można zapomnieć, by skoncentrować się na nadchodzącym ślubie, a nie na dziecku, aby z wieczoru panieńskiego nie zrobiło się baby shower, (to innym razem).
 • Możecie zacząć imprezę wcześniej, biorąc pod uwagę, że jeśli ciąża jest zaawansowana, to ciężarna może czuć się zmęczona o późnych porach.

Pozostałe kwestie pozostają bez zmian.

Od czego zacząć organizację? Co będziesz potrzebować?

Podstawowe informacje ustal z panną młodą

Pierwszą rzeczą jest ustalenie z panną młodą dogodnego terminu, miejsca oraz listy gości. Warto też porozmawiać o preferencjach atrakcji. To powinno sprawić, że wszyscy będą zadowoleni.

Dekoracje
Bez nich ciężko o dobrą atmosferę. Akcesoria i dodatki na wieczór panieński dodadzą imprezie charakteru i sprawią, że wszyscy będą bawić się o niebo lepiej.

Odznaczenie panny młodej i uczestniczek

Przyda się niezależnie od tego, czy idziecie na miasto, czy zostajecie w domu. Kilka pomysłów na odznaczenie panny młodej by poczuła się gwiazdą wieczoru:

 • sztuczne tatuaże
 • szarfa
 • przypinki
 • koszulka

Atrakcje — co robić na wieczorze panieńskim?

Warto mieć pomysł na to, co robić w tak wyjątkowy wieczór. Chcecie zaszaleć? Porozmawiać? Zrobić kilka zdjęć? A może wszystko na raz? Mamy na to kilka sposobów:

Top3 gry na wieczór panieński.

 1. Gra dla uczestniczek wieczoru panieńskiego “Co ona wybierze?”
  Polega na quizie dla koleżanek, dziewczyny zaznaczają odpowiedzi na pytania dotyczące panny młodej, przyjaciółka z największą ilością trafień wygrywa!
 2. Karty z zadaniami dla wszystkich pań na wieczorze panieńskim
  12 kart z zadaniami dla bohaterki wieczoru oraz dla koleżanek, po zakończeniu zabawy panna młoda otrzyma zaświadczenie, o ukończeniu egzaminu dobrej zabawy
 3. Prezent i gra 2w1 dla panny młodej – Bombonierka z krówkami z zadaniami
  Oprócz słodyczy, krówki na papierkach skrywają zadania dla panny młodej. Są to nie tylko śmieszne polecenia, ale i wyzwania godne odwagi.

Sesja fotograficzna

Ona nie obejdzie się bez dodatków. Zainwestuj w gadżety do zabawnych zdjęć na wieczór panieński. I udokumentujcie niezapomniane chwile podczas tego jedynego dla przyszłej panny młodej wieczoru.

Stwórzcie księgę wpisów

Każda z Was, na pewno ma coś do powiedzenia przyszłej pannie młodej, zróbcie to! Dzięki księdze wpisów możecie podzielić się z przyjaciółką poradami, uwagami, czy po prostu serdecznymi życzeniami z okazji nowej drogi życia.

W co się ubrać na panieński?

Jeśli organizujesz wieczór panieński, określ jasno jaki jest temat wieczoru. Możecie wymyślić motyw przewodni taki jak Hawaje, czy króliczki playboya. Jeśli jednak wybierasz się na wieczór panieński bez dresscode’u i nie wiesz, w co się ubrać, postaw na imprezowy look. Czuj się kobieco, ale i wygodnie. Nigdy nie wiadomo, co Cię czeka na panieńskim!

Upominki dla panny młodej najlepsze prezenty na wieczór panieński

Brak pomysłu na prezent dla gwiazdy wieczoru? Niepotrzebnie, bo sprawa jest prosta i niezwykle przyjemna!

Odważne prezenty czas zaszaleć!

Wieczór panieński rządzi się swoimi prawami, nie bój się podarować swojej koleżance gadżetów erotycznych lub seksownej bielizny. Kiedy jak nie teraz? Podaruj odważny prezent na wieczór panieński. Ciekawym rozwiązaniem jest plakat z trzydziestoma pozycjami seksualnymi ukrytymi pod zdrapkami lub zestaw prezerwatyw z pozycjami na opakowaniach, z pewnością takie prezenty zapewnią wrażeń małżonkom przez cały miesiąc miodowy i pomogą odkryć coś nowego.

Praktyczne upominki czas na zostanie panią domu

Szlafrok z nazwiskiem przyszłego męża to wspaniały prezent na dobry początek małżeństwa, oprócz tego możesz zaopatrzyć przyszłą panią domu w wałek albo patelnię na wszelki wypadek, jakby potrzebowała wsparcia, gdy mąż ją zdenerwuje. Taki prezent to nie tylko praktyczny element, ale także na pewno hasło “Niech to będzie Ci podporą, gdy mąż wróci późną porą” rozbawi pannę młodą.