Wieczór Panieński to impreza, która ma miejsce raz w życiu, dlatego powinna być idealna! Sekret idealnego Wieczoru tkwi przede wszystkim w… przygotowaniach! Zazwyczaj organizacją imprezy dla przyszłej Panny Młodej zajmuje się jej Świadkowa lub inna bliska przyjaciółka/siostra/kuzynka, która zna ją najlepiej! Oczywiście główna organizatorka powinna mieć wsparcie w uczestniczkach, tak aby nie wszystko spoczywało na jej barkach 🙂
Jak zatem zorganizować doskonały Wieczór Panieński? Podpowiadamy!

1. Lista gości

Żeby móc podjąć się ustalania szczegółów, najpierw musimy wiedzieć dokładnie w jakim składzie odbędzie się to spotkanie. Często Panna Młoda ma określone preferencje co do tego, które przyjaciółki chciałaby ujrzeć podczas swojego Wieczoru Panieńskiego i otwarcie przekazuje swoją listę organizatorce. Jeżeli jednak to nie następuje, należy delikatnie spróbować podpytać ją o konkretne uczestniczki, w ostateczności osoba organizująca, jeżeli bardzo dobrze zna Pannę Młodą, może sama stworzyć taką listę. Sprawdza się to szczególnie w przypadku, kiedy impreza ma być niespodzianką dla Młodej 😉

2. Termin

Organizację Wieczoru najlepiej zacząć jak najwcześniej, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i rozczarowań. Optymalnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie na 3-4 tygodnie przed samą imprezą. Jeżeli lista uczestniczek jest gotowa, wtedy należy się z nimi skontaktować i wspólnie ustalić najbardziej pasujący wszystkim termin. Jeżeli macie na uwadze konkretną atrakcję lub miejsce, w którym zamierzacie się bawić, nie zapomnijcie wziąć tego pod uwagę, podczas wyboru Waszego terminu!

Jak wybrać termin Wieczoru Panieńskiego?

3. Miejsce

Wybór miejsca jest jednym z największych wyzwań związanych z organizacją. Zwykle uzależniony jest od zgromadzonego przez Was budżetu oraz Waszych preferencji. Pamiętajcie, że dobre samopoczucie oraz wyśmienita zabawa nie dotyczy tylko Panny Młodej, choć to ona jest najważniejsza, ale również pozostałych uczestniczek imprezy.
Możliwości jest wiele, możecie zdecydować się na świętowanie w klubie, restauracji, w SPA, w domowym zaciszu lub wręcz przeciwnie, na wyjeździe. Więcej pomysłów znajdziecie w naszym ostatnim artykule: 10 najlepszych pomysłów na Wieczór Panieński.

Wieczór Panieński w domu

Wieczór Panieński w klubie

4. Motyw przewodni

Od tego wyboru zależy dalszy przebieg imprezy. Motyw przewodni nie jest niezbędny, ale znacznie ułatwia dobór kolejnych dodatków, dekoracji, strojów, przekąsek oraz atrakcji na Wieczór. Zdecydowanie lepiej wyglądają również zdjęcia z imprezy, na której wszystko idealnie do siebie pasuje! 🙂 Najpopularniejsze motywy ostatnich sezonów to wszystkie imprezy w stylu tropikalnym/aloha, złociste ananasy, różowe flamingi, ale również imprezy w stylu Hollywood, Pin Up Girl czy Pink Party.

Wieczór Panieński w stylu TropicalWieczór Panieński w stylu Aloha

5. Stroje

Strój zależy tylko i wyłącznie od Waszej inwencji twórczej, pamiętajcie jednak aby nie odstawał zbyt mocno od motywu przewodniego. Najczęściej na Wieczorach Panieńskich królują sukienki w konkretnym kolorze oraz zabawne dodatki takie jak: diabelskie różki, ogony, anielskie skrzydła i aureole, korona z welonem dla Panny Młodej, seksowne maski koronkowe, kolorowe okulary, boa z piór oraz szarfy lub przypinki z zabawnymi napisami. Hitem ostatniego sezonu są również złociste tatuaże z oryginalnymi tekstami, dobranymi specjalnie na Wieczór Panieński!

Diadem z welonem dla Panny Młodej Diabelskie rogi na Wieczór Panieński Różowa korona na Wieczór Panieński Strój króliczka Wieczór Panieński

6. Dekoracje

Prawdziwy Wieczór Panieński nie może obyć się bez przepięknych dekoracji, zabawnych dodatków oraz elementów wystroju pasujących oczywiście do motywu przewodniego! Najpopularniejszymi akcesoriami są najczęściej: kolorowa zastawa, czyli kubeczki, kieliszki, talerzyki i sztućce, zabawne słomki, pikery, parasolki czy serwetki. Ważne są również dekoracje samej przestrzeni, takie jak: balony, banery, girlandy, rozety, lampki czy kolorowe konfetti. Łączenie poszczególnych elementów w wybranych wzorach oraz kolorach daje możliwość stworzenia zaskakujących i niezapomnianych aranżacji, które sprawiają, że zabawa na długo pozostaje w pamięci Panny Młodej i jej przyjaciółek!

7. Menu i alkohol

Na Wieczorze Panieńskim, jak na każdej imprezie, nie może zabraknąć smacznych przekąsek oraz pysznych drinków! W panieńskim menu najczęściej goszczą wszelkiego rodzaju słodkie i słone smakołyki, takie jak: paluszki, krakersy, ciasteczka, wafelki, mini kanapeczki, koreczki, ale również konkretne posiłki takie jak sałatki, pizza czy lekkie przystawki. Nie braknie również świeżych owoców, które poprawiają samopoczucie oraz przepięknie zdobią stół swoimi intensywnymi kolorami. Napoje to również kwestia Waszego wyboru, najpopularniejsze są jednak przeróżne drinki, ozdobione kolorowymi palemkami, słomkami lub parasolkami. Przepisy na pyszne drinki znajdziecie w naszym tekście: najgorętsze drinki na Wieczór Panieński.

 

8. Zabawy i atrakcje

Atrakcje to główny punkt Wieczoru. Ważne, aby była dobrane tak, aby podobały się Pannie Młodej! Może to być jedna, główna atrakcja będąca jednocześnie prezentem lub kilka mniejszych gier i zabaw, które przeprowadzicie w miejscu Waszej zabawy. Wszystkie gry i zabawy powinny być dostosowane do warunków, w jakich będziecie się bawić. Pomocne mogą stać się gotowe zestawy gier, takie jak: test zgodności, kto najlepiej zna Pannę Młodą, Co Ona wybierze czy Alkowyzwanie. Dodatkowym ułatwieniem mogą być również specjalne karty z zadaniami na Wieczór Panieński w domu lub w klubie. Dzięki nim, nie będziecie musiały dodatkowo wymyślać zadań, tylko od razu oddać się zabawie!

9. Prezenty

Dobra impreza żegnająca stan panieński Waszej przyjaciółki, nie może obyć się bez prezentów! Zwykle dziewczyny składają się, aby zrobić Pannie Młodej sporą niespodziankę, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby podarować jej kilka mniejszych, ale nie mniej pomysłowych upominków! W zależności od stopnia poczucia humoru przyszłej Małżonki są to zwykle prezenciki zabawne lub bardziej pikantne! Prezentem może być na przykład seksowna bielizna, kajdanki z futerkiem, karty z kamasutrą czy seksowne przebrania, ale również słodycze, karty z poradami, słodkie krówki lub karna puszka małżeńska. Prawdziwym hitem są przezabawne akcesoria, takie jak wałek na męża lub patelnia na męża, które dzięki zabawnemu tekstowi i eleganckiej grafice trafią w gust każdej Panny Młodej!

10. Pozytywne nastawienie

Wszystkie wymienione wyżej punkty oczywiście są ważne, ale najważniejsze jest Wasze nastawienie! Jeżeli przybędziecie na Wieczór panieński w dobrym humorze, pełne zapału i gotowe na wspaniałą zabawę, to żadna wpadka nie będzie Wam straszna, a wspomnienia które powstaną będą dla Was wspaniałą pamiątką i niesamowitym przeżyciem! Panna Młoda z pewnością będzie Wam wdzięczna za Waszą obecność i towarzystwo w tę wyjątkową noc!

Wszystko co niezbędne, aby zorganizować idealny Wieczór Panieński znajdziecie na www.PannaiKawaler.pl Zapraszamy i życzmy powodzenia w organizacji! 😉