Organizacja wieczoru panieńskiego nie jest łatwym zadaniem. Często za wyprawienie całego przyjęcia oraz jego oprawę dba przyszła świadkowa Panny Młodej lub bliska jej osoba, choć nierzadko w cały proces włącza się też sama zainteresowana. Choć pomysłów na przeprowadzenie niezapomnianego wieczoru panieńskiego jest wiele, to sama logistyka tego przedsięwzięcia wymaga sporych umiejętności, a w tym zgromadzenie wszystkich, zaprzyjaźnionych koleżanek w jednym miejscu i czasie. Dlatego też upominki za wieczór panieński wręczane przybyłym, są miłym wyrazem podziękowania za wspólnie spędzony wieczór.

 

Jak podziękować za wieczór panieński?

Tradycja wieczoru panieńskiego sięga czasów staropolskich. Oczywiście jego forma ewoluowała na przestrzeni lat. Dawniej to wyjątkowe spotkanie w kobiecym gronie odbywało się w wieczór poprzedzający uroczystość zaślubin i zawierało wiele rytuałów nacechowanych symboliką. Współczesne wieczory panieńskie odbywają się bardzo hucznie i towarzyszą im podarunki wręczane przyszłej Pannie Młodej, chociaż moda wykreowała także upominki wręczane przez zainteresowaną, przybyłym koleżankom. Co można podarować przyjaciółkom, które są z nami w tym ważnym momencie życia? Celem odpowiedzi na to pytanie, zostało zebranych kilka popularnych pomysłów, które są oryginalne, cieszą i nie są zobowiązujące.

 

Słodkie upominki

Choć większość kobiet często przebywa na diecie i na co dzień stroni od słodyczy, to oczywiste jest, że czekoladka lub ciasteczko są grzeszkami, które zawsze skuszą. Dlatego też mała forma słodkiego upominku, podarowana w podziękowaniu za wspólnie spędzoną, panieńską noc, jest bardzo oryginalnym pomysłem. Wśród listy najchętniej wybieranych przez organizatorki, słodkich gadżetów są:

Czekoladka prezencik na panieński – mała kosteczka pełna smaku, przypominająca o szaleństwach ostatniej nocy wolności. Samo opakowanie słodkości jest formą pamiątki, ponieważ może zostać spersonalizowane datą imprezy, oraz imieniem przyszłej Panny Młodej.

 

Ciasteczko z wróżbą na wieczór – gotowe produkty smakołyków, opakowane w spersonalizowaną folię są bardzo ciekawym pomysłem. Ukryta we wnętrzu wafelka przepowiednia zawsze wywołuje uśmiech. Dlaczego? Ponieważ w każdej wróżbie można doszukać się prawdy. Opakowanie natomiast może pozostać z właścicielką, przypominając jej o koleżance, która już wkrótce zasili grono mężatek.

 

Lizaki na panieński – to fikuśny powrót do lat dzieciństwa, którego smak przypomni jednak całkiem dorosłą imprezę wieczoru panieńskiego. Takie podziękowanie jest optymistycznym akcentem, który z pewnością wywoła uśmiech u osoby, która go otrzyma. Spersonalizowane opakowanie słodkości natomiast może być dopasowane do motywu imprezy, przypominać o jej dacie i organizatorce.

 

Wszystkie upominki za wieczór panieński mogą być zachowane w tematyce imprezy i dopasowane do aranżacji, jaka była myślą przewodnią, to znaczy spójne z pozostałymi dekoracjami całego otoczenia.

 

Pudełeczka z tajemniczą zawartością

Wieczór panieński to także okazja do wzbudzenia w sobie kreatywności i wyobraźni, a wręczane koleżankom małe podarunki, które będą stanowiły podziękowanie za wspólny wieczór, mogą być bardzo indywidualne. Gotowe pudełeczka na upominki stanowią ciekawe opakowanie minimalistycznych akcesoriów, które można stworzyć samodzielnie. Mogą to być ręcznie wyszywane maski do spania, breloczki, magnesy na lodówkę, przypinki do ubrań lub otwieracze do butelek ze śmiesznym napisem. Taka minimalistyczna forma podziękowania nie jest zobowiązująca, a pozwala na miłe wspomnienie koleżanki, z którą przeżyło się ten wyjątkowy wieczór.

 

Biżuteria

Kobiety uwielbiają świecidełka oraz wszystkie akcesoria związane z urodą. Dlaczego zatem nie podziękować im za wspólny wieczór, obdarowując gadżetem ściśle związanym z płcią piękną? Oryginalne upominki za wieczór panieński, zachowane w tematyce „beauty” to:

– Lusterka z zabawnym napisem – przydadzą się w wielu okolicznościach, a wyjmowane z kobiecej torebki przypomną o szaleństwach zabawy wieczoru panieńskiego.

– Zabawne pierścionki – może nie będą noszone na wykwintne bale, ale zawsze mogą urozmaicić codzienną stylizację. To niespodziewane upominki, które zaskoczą swoją oryginalnością i optymistycznym akcentem.

– Tatuaże w stylu glamour – zmywalne tatuaże w kolorze złota są absolutnym hitem, który pokochały kobiety. Ich aplikacja jest dziecinnie prosta, a efekt zmysłowo kobiecy. Panie uwielbiają je zakładać na imprezy festiwalowe lub ozdabiać nimi ciało na sezonowe uroczystości typu Sylwester lub Andrzejki. Jest to więc niezwykle oryginalny upominek, który z pewnością zostanie wykorzystany i przypomni o szaleństwach panieńskiej nocy.

 

„Impreza zamknięta”

Wieczór Panieński jest imprezą, która dla samej zainteresowanej jest wyjątkowa, ponieważ gromadzi wszystkie, bliskie jej koleżanki. Nie ma wątpliwości, że taki wieczór zdarza się raz, dlatego przyszła Panna Młoda chcąc podziękować za przybycie, stara się wybrać takie gadżety, które będą spójne z tematyką imprezy, oraz jej aranżacją. Nie jest także tajemnicą, że panieńskim szaleństwom, towarzyszy alkohol. Jeśli zatem spotkanie odbywa się w domu, cała przygotowywana oprawa posiada najczęściej motyw przewodni. Do niego dobierane są dekoracje i akcesoria. Dlatego też bardzo dobrym pomysłem są buteleczki na alkohol ze spersonalizowanymi etykietami, które każda uczestniczka może zabrać ze sobą, jako pamiątkę minionej nocy. Flakoniki z nalepkami mogą być dopasowane do tematyki imprezy i spójne z jej kolorystyką, co stworzy niezapomnianą aranżację oprawy domowej imprezy.

 

Jeśli „domówka” to konieczne są kapcie. Te także mogą wpisać się do oryginalnych upominków za wieczór panieński, które zostaną nieraz wykorzystane. Śmieszne tłoczenia są optymistycznym akcentem, zawsze wywołującym uśmiech, a jednocześnie niezwykle miłym i ciepłym wyrazem wdzięczności.

 

Pomysłów na obdarowanie przyjaciółek jest wiele, a każdy z nich jest zawsze miłym akcentem, upamiętniającym przeżyty wspólnie Wieczór Panieński. Warto zatem przypomnieć o sobie w ciekawy sposób, który przywróci wspomnienia o zabawie w gronie koleżanek.