Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego człowieka. Bez wątpienia decydując się na ten ważny krok, należy liczyć się z tym, że będzie to nie tylko bardzo duże przeżycie, ale także uroczystość, która wymaga dużej organizacji. Niezależnie od tego, ilu gości zjawi się na ceremonii, należy zawsze zadbać o konkretne rzeczy. Zatem co jest w tym przypadku istotne? O czym należy pamiętać?

 

Organizacja ślubu i wesela nie taka prosta jak się wydaje

Bez wątpienia ślub oraz wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Z organizacją tej uroczystości zmaga się z pewnością każda przyszła para młoda, która pragnie samodzielnie zadbać o każdy szczegół. Niestety nie jest to proste, ponieważ choć ceremonia w kościele tak naprawdę trwa tylko około godziny, a przyjęcie weselne może być zorganizowane tylko w ciągu jednego dnia, przygotowania do takich uroczystości są bardzo czasochłonne. Powinniśmy znaleźć nie tylko odpowiednią salę, gdzie zmieszczą się wszyscy zaproszeni przez nas goście, a jednocześnie będzie to miejsce bardzo atrakcyjne, spełniające nasze wszystkie wymagania. Warto także pomyśleć o udokumentowaniu tego ważnego dla nas wydarzenia, wynajmując fotografa i często także kamerzystę. Istotne w tym przypadku jest również to, aby zadbać o muzykę i jedzenie na przyjęciu, jak również dekoracje. W bardzo wielu przypadkach młoda para decyduje się także na organizację noclegów dla gości. Zatem jak można zauważyć, różnego rodzaju rzeczy, o których należy pamiętać, a przede wszystkim, które samodzielnie trzeba zorganizować, jest naprawdę wiele.

 

Jedną rzeczą, o którą zazwyczaj młode pary nie muszą się martwić, a jest ona bezpośrednio związana z weselem, to na pewno wieczór kawalerski lub też panieński. Jak nakazuje popularna tradycja, za organizację tego wydarzenia odpowiedzialny jest świadek/świadkowa lub też inna osoba wyznaczona przez parę młodą. W tym przypadku jedynym zadaniem pary młodej jest wskazanie listy osób, które mają być obecne na tym wydarzeniu. Tak samo, jak na przyjęciu weselnym, również na wieczorze kawalerskim i panieńskim ważne jest jedzenie, dekoracje i oczywiście odpowiednio dobrane stroje. Jednak organizując takie wydarzenie, na co w szczególności należy zwrócić uwagę?

 

Wieczór kawalerski oraz wieczór panieński – czym się różnią?

Podczas takiego wieczoru panieńskiego lub też kawalerskiego para młoda pragnie prezentować się w szczególności atrakcyjnie. Choć są to z pewnością wydarzenia organizowane osobno, każdy z młodych wybiera na tę okazję najlepszą stylizację, ponieważ są to tak zwane ostatnie chwile wolności. Z tego powodu organizator takiego wydarzenia powinien szczególnie uważać na to, aby nie zepsuć takiego wieczoru. Istotne są odpowiednio dobrane dekoracje, ponieważ to one w dużej mierze nadają charakter całemu przyjęciu.

 

Niezależnie od tego, w jakiej restauracji lub też klubie decydujemy się na organizację wieczorku kawalerskiego czy panieńskiego, warto zadbać o to, by znalazły się takie akcesoria jak:

– kolorowe lub też spersonalizowane balony,

– konfetti (jeżeli lokal wyrazi na to zgodę),

– liczne quizy i konkursy dla przybyłych,

– atrakcyjne tematyczne gadżety.

 

Zazwyczaj wieczór kawalerski oraz wieczór panieński tak naprawdę niczym szczególnym się nie różnią. Z tą różnicą, że w przypadku wieczoru kawalerskiego przybyli mężczyźni świętują z przyszłym panem młodym ostatnie dni życia kawalera, a podczas wieczoru panieńskiego jak sama nazwa wskazuje, panny celebrują ostatnie chwile wolności panny młodej.

 

Jak wyróżnić przyszłą Pannę Młodą z tłumu?

Aby na tym szczególnym przyjęciu panna młoda czuła się doskonale, warto wyposażyć ją w odpowiednie gadżety. Ważna jest idealnie dobrana szarfa na wieczór panieński. Powinna być ona solidnie wykonana, aby podczas tańców nie spadała lub też się nie rozerwała. Warto zadbać o to, aby posiadała atrakcyjną grafikę oraz widoczny napis, może być spersonalizowany. Do takiej szarfy może być doczepiona przypinka, która będzie wyróżniała gości wieczoru panieńskiego spośród innych imprezowiczów. Na takie wydarzenia można wybrać spersonalizowane balony, opaski na ręce, banery oraz sztućce, talerze czy też etykiety na alkohol.

 

 

Aby wieczór panieński był wydarzeniem, które bardzo dobrze się wspomina, warto w tym przypadku zadbać o jej odpowiednią oprawę. Bardzo często zdarza się, że jak nakazuje popularna tradycja, przyszła panna młoda nie organizuje sobie samej takiego przyjęcia. Najczęściej jej praca ogranicza się jedynie do tego, aby wybranej osobie podać dokładną listę gości, jaka ma zjawić się na takim przyjęciu.

 

Zazwyczaj za organizację wieczoru  panieńskiego odpowiada świadkowa. W takim przypadku warto dokładnie określić listę zaproszonych dziewczyn, jak również podać swoje oczekiwania, jeżeli mamy co do tego jakieś preferencje. Podczas takich wydarzeń bardzo ważne są różnego rodzaju gadżety. Choć wiele osób popełnia bardzo duży błąd i tym samym organizując wieczory panieńskie, decyduje się na dużą ilość jedzenia oraz alkoholu, warto także zadbać o właściwą oprawę przyjęcia. Gadżety w tym przypadku są wskazane, ponieważ to właśnie one oddają klimat takich chwil. Są to tak zwane ostatnie chwile wolności danej osoby, dlatego warto o tym pamiętać. Na rynku można znaleźć naprawdę wiele takich pomysłów.

Z pewnością decydując się na ich zakup, warto upewnić się, czy produkty są naprawdę dobrej jakości. Nie warto w tym przypadku stresować się, że dany element wyposażenia lub też gadżet po prostu się rozpadnie. Organizator w tym przypadku nie powinien kierować się ceną, a jedynie producentem. Wybierając renomowaną firmę, mamy pewność, że gadżety doskonale spiszą się podczas przyjęcia. Z pewnością najważniejszym wyposażeniem podczas wieczoru panieńskiego jest ozdoba wyróżniająca przyszłą żonę. Wspomniana szarfa na wieczór panieński dla panny młodej powinna być inna niż pozostałych uczestniczek. Może być ozdobiona krzykliwymi akcentami, aby każdy dobrze wiedział, kto w tym gronie za niedługo będzie brał ślub. Koleżanki towarzyszące podczas imprezy mogą wyposażyć się w tradycyjne szarfy z napisem „Wieczór Panieński”. Nie powinniśmy zapominać również o tym, że szarfa na tę okazję musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które będą nie tylko trwałe, ale także nie uszkodzą odzieży. W szczególności Panie na ten czas wybierają naprawdę szałowe kreacje i tym samym warto zadbać o to, aby były to ozdoby, które dopełnią całą stylizację i jej w żadnym stopniu nie uszkodzą.