Karnawał to czas dobrej zabawy. To czas hucznych imprez, czas radości i balów przebierańców, podczas których każdy może porzucić codzienny strój na rzecz takiego, jaki tylko podpowie mu fantazja!

MASKA koronkowa CZARNA

Trochę historii

Każdego roku na dziesięć zimowych dni Wenecję biorą we władanie postaci w maskach. Nikogo nie dziwi taka forma zabawy. Dawniej maski pozwalały weneckiej szlachcie anonimowo korzystać z wszelkich uciech w prywatnych klubach-kasynach, surowo potępianych przez władze Republiki ze względu na panującą w nich swobodę obyczajów.
Jedną z najpopularniejszych kobiecych masek była Colombina. To półmaska, która zakrywa tylko oczy, nos i górne policzki noszącej ją osoby. Bardzo często zdobiona była w złoto, srebro, pióra i kryształy.  Zakładając taką maskę, pozbywamy się własnej tożsamości, kryjemy twarz i stajemy się anonimowi. Tajemniczy. Nie do rozpoznania. Możemy być każdym lub być nikim. Możemy być, kim tylko zechcemy.

MASKA koronkowa Red Rose

Każdy karnawał kiedyś się kończy… co nie oznacza jednak, że kończyć musi się też dobra zabawa. Zachowaj swoje maski i wykorzystuj je również podczas wieczoru panieńskiego! Szykując się do przebieranego wieczoru, należy zadbać o odpowiedni strój. Kostium to jedno, maski to drugie. Niekiedy wręczy same maski na imprezie, są w stanie wystarczyć za całe przebranie np. bogato zdobiona, koronkowa maska z uszkami kotka doskonale spisze się uzupełniona klasycznym, eleganckim strojem. Do tego tylko czerwona szminka i gotowe.

MASKA koronkowa Niebieski Kotek

Jeśli wybieracie się na panieński i chcecie nieco zaszaleć 😉 , maski pomogą Wam utrzymać tę aurę tajemniczości. Z ich pomocą skryjecie twarz, dzięki czemu, staniecie się kimkolwiek zechcecie. Dzisiaj, w XXI wieku, działają one dokładnie tak jak w Wenecji przed wieloma laty. Pomagają zachować anonimowość, zacierając różnice pomiędzy zupełnie obcymi sobie na co dzień ludźmi i pozwalają się dobrze bawić. Dodają również odwagi, pomagają przełamać bariery nieśmiałości, no i dodają seksapilu 🙂

MASKA koronkowa Pink Vibes