Wieczór panieński to okazja do nieziemskiej zabawy dla panny młodej i jej przyjaciółek. Aby zorganizować go dokładnie poza przygotowaniem lokalu, poczęstunku należy również zadbać i zaplanować zabawy oraz niespodzianki. Jedną z nich może być lista porad dla przyszłej żony. Może ona mieć charakter wesoły, praktyczny lub poważny, najważniejsze, aby można ją było wykorzystać i czytać dla rozrywki.

Profesjonalny fotograf na wieczór panieński to z całą pewnością doskonały pomysł, aby uwiecznić ostatnie chwile panieństwa w gronie przyjaciółek!

foto: Pinterest

Sercowe porady

Pudełko na porady można przygotować samemu i wręczyć przyszłej pannie młodej jako prezent na wieczorze panieńskim. Warto jednak rozbudować tę zabawę. W tym celu jedna z Was powinna przygotować zestaw serc (może to być też papierowe konfetti) oraz przybory do pisania. Serc powinno być dużo, aby każda z uczestniczek zabawy mogła napisać więcej niż jedną poradę.

KONFETTI Rustykalne Serca

Wypisanie porad

Każda z uczestniczek wieczoru panieńskiego otrzyma serduszko albo serduszka oraz flamaster i zapisuje ślubne porady. Panna młoda powinna być poproszona o wyjście po drinka lub przypudrować nosek. Dzięki temu koleżanki mogą skonsultować się w sprawie porad między sobą, pomóc przy wyborze sformułowania lub pomysłu.

PUDEŁKO na prezent dla Przyszłej Panny Młodej Peony Girl

Pudełko na serduszkowe porady

Po wypełnieniu wszystkich serduszek dobrymi poradami i złotymi myślami, jedna z Was zbiera je do wcześniej przygotowanego pudełka. Warto wcześniej przygotować takie pudełeczko lub kupić ozdobne, gotowe pudełeczko, które można zamknąć i postawić w domu jako ozdobę i pamiątkę. Dzięki temu przyszła mężatka zawsze będzie mogła skorzystać z porad lub po prostu miło wspominać wesoły czas. Wraz z mężem, wieczorową porą mogą odczytywać porady i wskazówki 😉

PUDEŁKO prezentowe dla Przyszłej Panny Młodej MUST HAVE!

Losowanie

Po przygotowaniu porad, panna młoda ma obowiązek losować po kolei serduszka i głośno odczytywać rady przyjaciółek. Warto urozmaicić tę zabawę i zaproponować przyszłej mężatce zgadywanie, kto napisał przeczytane przez nią zdanie. Za nieprawidłowe odgadnięcie osoby, Wasza przyjaciólka wypija kieliszek 😉 do dna.

End with a Toast!

Przykładowe porady

Porady napisane przez przyjaciółki mogą być bardzo różne. Mogą być zabawne, żartobliwe, sprośne lub poważne i praktyczne. Wszystko zależy od Was samych i poczucia humoru Waszej przyjaciółki. Jeżeli nie macie własnego pomysłu, warto skorzystać z gotowych wierszyków, kóre możecie znaleźć tutaj ! Lub dobrych, sprawdzonych rad naszych mam i babć:
* rozwiązuj konflikty pokojowo, bez kłótni,
* nie wysyłaj męża za często na kanapę,
* raz dziennie powiedz mężowi komplement,
* pamiętaj, czemu tak bardzo się kochacie i często o tym mów,
* pozwól sobie na drobne przyjemności, zwłaszcza bieliźniane – ucieszysz męża i siebie,
* zachowaj umiejętność śmiania się z własnych potknięć 🙂